2 września 2021 r. w Centrum Kongresowym IOR w Poznaniu miały miejsce uroczyste obchody jubileuszu 70-lecia swojego istnienia Instytutu Ochrony Roślin – Państwowego Instytut Badawczego. 


 Wśród zaproszonych instytucji i organizacji współpracujących z Instytutem nie zabrakło Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju. Naszą organizację reprezentował Dyrektor Generalny Adam Stępień, który przy okazji składania życzeń i podziękowań za dotychczasowe zaangażowanie Instytutu w działania na rzecz efektywnej ochrony upraw rzepaku w Polsce przekazał na ręce Dyrektora IOR prof. dr hab. Marka Mrówczyńskiego okazjonalną statuetkę.

W ramach wydarzenia miały miejsca wystąpienia dotyczące przyszłości ochrony roślin i produkcji roślinnej w świetle nowych strategii Unii Europejskiej oraz zadań, jakie stoją przed IOR - PIB w najbliższych latach.

Była to również okazja do odznaczenia zasłużonych pracowników, którzy otrzymali odznaczenia państwowe i resortowe. Patronat honorowy nad uroczystością objęły: Ministerstwo Rolnictwo i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Wojewoda Wielkopolski. 

Po oficjalnej części obchodów na terenach zielonych IOR - PIB odbył się piknik dla pracowników Instytutu, w którym wzięli również udział zaproszeni goście.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: TVP 3 Poznań, Radio Poznań oraz Top Agrar Polska.